اخبار پزشکی

فعالیت یک‌ هزار و 100 متخصص ارولوژی

دبیر دومین کنگره میان‌دوره‌ای انجمن ارولوژی ایران خبر داد:


دبیر دومین کنگره میان‌دوره‌ای انجمن ارولوژی ایران از فعالیت یک‌ هزار و 100 متخصص ارولوژی در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از انزلی، حمیدی‌مدنی ظهر امروز در حاشیه دومین کنگره میان‌دوره‌ای انجمن ارولوژی کشور در دهکده ساحلی انزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این کنگره دو روزه آخرین دستاوردهای علمی با تکیه بر مفاهیم و مدیریت خدمات بالینی و درمان ارائه می‌شود.وی با بیان اینکه در سطح کشور یک‌هزار و 100 متخصص ارولوژی فعالیت دارند، گفت: از این تعداد، 33 متخصص در گیلان مشغول به فعالیت هستند.

این مسئول، با اشاره به اینکه گیلان در تشخیص و درمان بیماری‌های ارولوژی در جایگاه بسیار مناسبی قرار دارد، تصریح کرد: در برخی از حوزه‌های پزشکی از جمله ارولوژی با رشد قابل ملاحظه‌ای به لحاظ توانمندی‌های پزشکی مواجه هستیم.وی ادامه داد: در گیلان مشکلات ادراری و تناسلی و ناباروری مردان با برخورداری از دانش ارولوژی تحت درمان قرار می‌گیرد

حمیدی‌مدنی، شاخه ارولوژی گیلان را فعال‌ترین شاخه در کشور دانست و یادآور شد: بیشترین فعالیت‌های علمی در زمینه کنفرانس‌های علمی، متخصصان ارولوژیست و... در گیلان صورت می‌گیرد.

وی درباره نحوه برگزاری دومین کنگره میان‌دوره‌ای انجمن ارولوژی کشور، خاطرنشان کرد: در روز نخست کنگره افراد به ارائه مقالات می‌پردازند و در روز دوم 6 میزگرد با بررسی حوزه‌های سرطان دستگاه تناسلی، درمان‌های کم تهاجمی در دستگاه ادراری، درمان به‌روز در بحث ناباروری مردان و لاپاراسکوپی مردان برگزار می‌شود.

این متخصص ارولوژی افزود: مهم‌ترین حوزه ارولوژی شامل عفونت‌های ادراری، سنگ‌های مثانه، بدخیمی دستگاه ادراری و بیماری پروستات است که در گیلان نیز بیشترین مراجعات در این زمینه انجام می‌شود.

وی با تأکید براینکه پیشگیری بهتر از درمان است، یادآور شد: در حوزه بیماری‌های دستگاه تناسلی بیماری‌های متعددی مانند سرطان پروستات و... وجود دارد و لازم است مردان با توجه خاص به رویکرد سلامت‌نگری به صورت دوره‌ای مورد معاینه قرار گیرند.

حمیدی‌مدنی، با اشاره به برگزاری هفته سلامت مردان در کشور، متذکر شد: نخستین هفته اسفند ماه در تقویم پزشکی کشور به عنوان هفته سلامت مردان نامگذاری شده است.

به گفته وی، در هفته سلامت مردان پزشکان به صورت رایگان در برخی از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به معالجه و مشاوره مردان در زمینه بیماری‌های ارولوژی، قلبی، عوارض دخانیات و... می‌پردازند.

دبیر دومین کنگره میان‌دوره‌ای انجمن ارولوژی ایران، خاطرنشان کرد: مصرف فراوان مایعات، میوه‌های تازه، چای سبز، رژیم غذایی، مواد پروتئینی کم‌چرب، تخم کدو، تحرک و روزانه 20 تا 30 دقیقه ورزش بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های دستگاه تناسلی و سرطان پروستات در مردان است.

زمان انتشار: (8 سال قبل)
تعداد بازدید: ۱